Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Положення про моніторинг якості освітнього процесу

Date: 31 січня 2020 о 12:21

про моніторинг якості освітнього процесу

Нетребівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів

І. Загальні положення.

1.1.  Дане Положення регламентує порядок, про­цедуру і форми проведення контролю якості освітнього процесу на рівні  Нетребівської загальноосвітньої    школи І-ІІ ступенів у вигляді моніторингу (далі - моніторинг).

1.2.  Нормативною основою моніторингу оцінки якос­ті освітнього процесу є: Конституція України, Закон України «Про освіту» Статут школи, Програма розви­тку закладу, дане Положення, спрямоване на підвищення якості освіти, активізацію й удо­сконалення діяльності навчального закладу.

1.3.  Моніторинг - це форма організації, збору, системного обліку та аналізу інформації про організацію і результати освітнього процесу для ефективного вирішення завдань управ­ління якістю освіти.

1.4.  Внутрішній моніторинг діяльності школи є складовою частиною системи освітнього мо­ніторингу, яка передбачає збирання (первинні дані), оброблення (аналіз і оцінка якості освіти),

зберігання (формування і ведення бази даних) та розповсюдження інформації про стан освіти (адресне забезпечення користувачів статистич­ною й аналітичною інформацією), прогнозування на підставі об'єктивних даних динаміки й осно­вних тенденцій її розвитку, розроблення науково обґрунтованих рекомендацій щ прийняття управлінських рішень стосовно підвищення якості надання освітніх послуг закладом та ефективності функціонування освітньої галузі в цілому, формування завдань, тестів іншого інструментарію для оцінки якості освітнього процесу з методичними рекомендаціями.

1.5.  Під контролем у вигляді моніторингу розу­міється діагностичний контроль, в результаті якого вивчаються умови, процес, результати освітньої діяльності з метою виявлення їх від­повідності законодавчим, нормативно-правовим, інструктивно-методичним документам про освіту.

1.6.  Проведення моніторингових досліджень пе­редбачає створення Ради (спеціальної групи аналітиків) моніторингу як структурного під­розділу методичної ради школи.

1.7.  Положення узгоджується методичною радою та профспілковим комітетом закладу, затверджу­ється на засіданні педагогічної ради школи.

1.8.  Заклад у своїй діяльності керується чинним законодавством, нормативно-правовими акта­ми з питань організації навчально-виховного процесу та даним Положенням.

1.9. Положення поширюється на всіх працівни­ків загальноосвітнього навчального закладу та учасників навчально-виховного процесу.

2. Мета моніторингу.

2.1.  Отримання оперативної, точної інформації про стан результативності освітнього процесу у школі.

2.2.  Виявлення дійсних результатів шкільної освіти і можливості на цій основі коректу­вати програму розвитку школи, прогнозування тенденцій розвитку системи навчання в школі.

2.3.  Виявлення реального рівня кваліфікації пе­дагогічних кадрів, їх підготовленість до ви­рішення інноваційних завдань.

2.4.  Відстеження динаміки освітніх послуг, ефектив­ність управління навчально-виховним процесом.

3. Завдання моніторингу.

3.1.  Здійснення систематичного контролю за освіт­нім процесом.

3.2.  Виявлення типових ознак успіху та недоліків , управлінської і педагогічної діяльності.

3.3.  Задоволення інформаційних запитів адміністра­ції й основних структур школи щодо створення прогнозів, аналітичних, довідкових матеріалів.

3.4.  Виявлення й оцінювання відповідності фак­тичних результатів діяльності педагогічної системи її кінцевій меті.

4. Предмет моніторингу.

Предметом моніторингу є якість освіти і ви­ховання як системоутворюючий фактор освіт­нього процесу в школі.

5. Об'єкти моніторингу.

Об'єктом моніторингу є система організації навчально-виховного процесу в школі,

5.1.  Освітнє середовище:

• контингент тих, хто навчається;

•  кадрове (педагогічне) забезпечення освіт­нього процесу,

5.2.  Ті, хто навчаються:

•  ступінь адаптації до навчання учнів 1-х, 5-х,  класів;

•  рівень навченості (з усіх предметів);

•  рівень вихованості учнів;(анкетування)

•  рівень роботи з обдарованими дітьми;

•  модель випускника, рівень її досягнення учнями школи (за ступенями навчання).

5.3.  Педагогічні працівники (і класні керівники):

• рівень професійної компетентності;

•  якість і результативність педагогічної роботи;

•  рівень інноваційної діяльності;

•  аналіз педагогічних ускладнень (через ан­кетування);

•  інформальна діяльність.

Comments:
Only authorized users can leave comments.