Положення про моніторинг якості освітнього процесу
Положення
про моніторинг якості освітнього процесу
Нетребівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів
І. Загальні положення.
1.1. Дане Положення регламентує порядок, процедуру і форми проведення контролю якості освітнього процесу на рівні Нетребівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів у вигляді моніторингу (далі - моніторинг).
1.2. Нормативною основою моніторингу оцінки якості освітнього процесу є: Конституція України, Закон України «Про освіту» Статут школи, Програма розвитку закладу, дане Положення, спрямоване на підвищення якості освіти, активізацію й удосконалення діяльності навчального закладу.
1.3. Моніторинг - це форма організації, збору, системного обліку та аналізу інформації про організацію і результати освітнього процесу для ефективного вирішення завдань управління якістю освіти.
1.4. Внутрішній моніторинг діяльності школи є складовою частиною системи освітнього моніторингу, яка передбачає збирання (первинні дані), оброблення (аналіз і оцінка якості освіти),
зберігання (формування і ведення бази даних) та розповсюдження інформації про стан освіти (адресне забезпечення користувачів статистичною й аналітичною інформацією), прогнозування на підставі об'єктивних даних динаміки й основних тенденцій її розвитку, розроблення науково обґрунтованих рекомендацій щ прийняття управлінських рішень стосовно підвищення якості надання освітніх послуг закладом та ефективності функціонування освітньої галузі в цілому, формування завдань, тестів іншого інструментарію для оцінки якості освітнього процесу з методичними рекомендаціями.
1.5. Під контролем у вигляді моніторингу розуміється діагностичний контроль, в результаті якого вивчаються умови, процес, результати освітньої діяльності з метою виявлення їх відповідності законодавчим, нормативно-правовим, інструктивно-методичним документам про освіту.
1.6. Проведення моніторингових досліджень передбачає створення Ради (спеціальної групи аналітиків) моніторингу як структурного підрозділу методичної ради школи.
1.7. Положення узгоджується методичною радою та профспілковим комітетом закладу, затверджується на засіданні педагогічної ради школи.
1.8. Заклад у своїй діяльності керується чинним законодавством, нормативно-правовими актами з питань організації навчально-виховного процесу та даним Положенням.
1.9. Положення поширюється на всіх працівників загальноосвітнього навчального закладу та учасників навчально-виховного процесу.
2. Мета моніторингу.
2.1. Отримання оперативної, точної інформації про стан результативності освітнього процесу у школі.
2.2. Виявлення дійсних результатів шкільної освіти і можливості на цій основі коректувати програму розвитку школи, прогнозування тенденцій розвитку системи навчання в школі.
2.3. Виявлення реального рівня кваліфікації педагогічних кадрів, їх підготовленість до вирішення інноваційних завдань.
2.4. Відстеження динаміки освітніх послуг, ефективність управління навчально-виховним процесом.
3. Завдання моніторингу.
3.1. Здійснення систематичного контролю за освітнім процесом.
3.2. Виявлення типових ознак успіху та недоліків , управлінської і педагогічної діяльності.
3.3. Задоволення інформаційних запитів адміністрації й основних структур школи щодо створення прогнозів, аналітичних, довідкових матеріалів.
3.4. Виявлення й оцінювання відповідності фактичних результатів діяльності педагогічної системи її кінцевій меті.
4. Предмет моніторингу.
Предметом моніторингу є якість освіти і виховання як системоутворюючий фактор освітнього процесу в школі.
5. Об'єкти моніторингу.
Об'єктом моніторингу є система організації навчально-виховного процесу в школі,
5.1. Освітнє середовище:
• контингент тих, хто навчається;
• кадрове (педагогічне) забезпечення освітнього процесу,
5.2. Ті, хто навчаються:
• ступінь адаптації до навчання учнів 1-х, 5-х, класів;
• рівень навченості (з усіх предметів);
• рівень вихованості учнів;(анкетування)
• рівень роботи з обдарованими дітьми;
• модель випускника, рівень її досягнення учнями школи (за ступенями навчання).
5.3. Педагогічні працівники (і класні керівники):
• рівень професійної компетентності;
• якість і результативність педагогічної роботи;
• рівень інноваційної діяльності;
• аналіз педагогічних ускладнень (через анкетування);
• інформальна діяльність.